İlçemizde yapımı tamamlanan 16 derslikli Selahaddin Eyyübi İlkokulu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Toplum Sağlığı Merkezi Sayın Valimiz Musa IŞIN'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
Törenlerde konuşma yapan Sayın Valimiz Musa IŞIN ''Türkiye'desağlıkalanında devrim niteliğinde, kimsenin hayal edemeyeceği derecede çok ciddi yatırımlar yapıldığını anımsatarak, "EskidenSabahsaat 05.00'te, 06.00'da gider kuyruğa girerlerdi. Doktor da ya iki dakika bakabilmefırsatı ya bulabilirdi ya da bulamazdı" dedi.
Vatandaşların son 10 yıldır gerek özel gerekse kamuHastanelerinde istediklerini seçerek muayene olabildiklerine işaret eden Vali Işın, 'Vatandaşlarımız ilaçlarını istedikleri eczaneden ücretsiz alabilmektedirler. Şu anda Türkiye'de 76 milyon insan tek kuruş para ödemeden hem tedavi hizmeti almakta hem de ilaçlarını almaktadır.bugünen zengin ülkelerde dahi bu hizmeti karşılıksız göremezsiniz. Ama bu ülke, bu haliyle sağlık hizmetlerini ücretsiz karşılamaktadır. Bu kadar büyük bir nimetle, büyük bir külfetle devletimiz bu işi yapmaya çalışmaktadır. Bizim devletimizin gayesi şudur. İnsanını yaşat ki devlet yaşasın. Biz insanları yaşatmaya çalışıyoruz. Biz, insanlarımız huzurlu yaşasınlar istiyoruz. Biz, insanlarımız hiçbir kederle, sıkıntıyla karşılaşmasın istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Eğitim alanında da Patnosta ciddi yatırımların yapıldığını ifade ederek okula gidemeyen(devamsız) öğrenci kalmayacağını dile getirerek eğitim alnında yatırımların devam edeceğini dile getirdi.